Този сайт използва "бисквитки" / This website is using cookies
×
Смоукинг Маниак

Изпращане до всички страни в Европа с Български Пощи, ПОВЕЧЕ...

Нужда от помощ?, обадете ни се: 0888 707276

 
 
 
×
 x 

Количката е празна
Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА:

Профили за DNA200 8 години 5 месеца ago #435

  • Admin
  • Admin's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Админ
  • Админ
  • Мнения: 567
  • Thank you received: 87
Тук ще публикувам всички мои настройки и профили които съм правил за софтуера EScribe за мода с DNA200.


Ето един добре според мен направен профил за изпарителя KS на HLM. Нагревател с Ni200 0,35 мм с твърдия финиш, 7 навивки върху резба Ф3 (вътрешен диаметър 2,5 мм). Съпротивлението е 0,09 Ома измерено на DNA-то, може и 9 навивки да се направят - става мисля 0,1 Ом тогава.

Горещо препоръчвам да не се ползва фабрично вградения профил на Ni200 в софтуера EScribe - според мен профила не е правилен и мода не регулира температурата както трябва. Направил съм за този изпарител профил за Ni200 - работи добре. Ползвах Steam Engine сайта за да направя профила, не случайно в акаунтите на Evolv и дори в софтуера (custom material) има директна препратка към този сайт. Ще има препратка към него и в менютата тук съвсем скоро.







Зареждане на профил за Ni200 - В софтуера се избира в "Coil Material" - "custom" в профила за изпарителя и после от графиката която се показва долу се зарежда се като "custom CSV"






Ето го и самия профил ако искате да ползвате готов:


Прикачен файл:

Име на файл: DNA200-Nic....csv.zip
Размер: 1 KB



Лого за изпарителя KS и файла ако с запазването на картинката има проблем:






Прикачен файл:

Име на файл: KS.png.zip
Размер: 6 KB



Ето и целия профил за KS:


Прикачен файл:

Име на файл: KS-Ni200.e...file.zip
Размер: 6 KB

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

Last edit: от Admin.

Профили за DNA200 8 години 3 месеца ago #452

  • Admin
  • Admin's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Админ
  • Админ
  • Мнения: 567
  • Thank you received: 87
Профил за стомана SS 317L 0,35 mm за DNA200. Както и предния профил настройката я правим в Steam-engine, като добавяме допълнително точки в 180 гр. С и 220 гр. С. Не съм уверен, че допълнителните точки помагат много, но е добре температурата да бъде по подробно описана около точката която предпочитаме.








По долу съм прикачил файла на профила за EScribe, както и лого за профила ако някой му хареса и самия файл на кривите


Прикачен файл:

Име на файл: SM-LiteSS-...file.zip
Размер: 3 KB




Прикачен файл:

Име на файл: DNA200-SS_....csv.zip
Размер: 1 KB










Прикачен файл:

Име на файл: SM-LiteSS-....png.zip
Размер: 3 KB




Тук на втората снимка съм променил подгрева на 25W и съм намалил плавността на включването на подгрева за малко по бърза реакция на нагревателя.











Нагревателя беше реализиран на Кайфун Лайт + V2, вариант с цял пластмасов резервоар и вариант с изцяло прозрачен кит. Температурата варира около 195 - 200 гр. при настроен профил на 220 гр. Сравнявам вкуса при нагревател с Ni200 на KS-а и този с SS317L на Кайфуна - трябва да си призная, че вкуса е малко по различен. Не мога да опиша какво точно му е различното, но се усеща леко по друг начин. Като минус на прозрачната конфигурация мога да отчета факта, че парата е много топла - което е нормално при тоталната липса на стомана. Но опита с предния вариант на Кайфуна и ниската температура която се поддържа ме изкушиха да сложа прозрачния кит.

Теглото на зареден изпарител с прозрачния кит е общо 45 гр. а заедна с мода - 205 гр. Доста малко тегло за толкова добри показатели и възможностти.
The following user(s) said Thank You: Nik_D

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

Last edit: от Admin.

Профили за DNA200 8 години 3 месеца ago #453

  • Admin
  • Admin's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Админ
  • Админ
  • Мнения: 567
  • Thank you received: 87
Ето и как изглежда изпарителя и нагревателя:




















The following user(s) said Thank You: Nik_D

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

Last edit: от Admin.

Профили за DNA200 8 години 3 месеца ago #454

  • Admin
  • Admin's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Админ
  • Админ
  • Мнения: 567
  • Thank you received: 87
Как да постъпим ако след като сме направили и настроили изпарителя по някаква причина са се променили омовете му? Това може да стане вследствие размърдване на контакти или нещо от от този род. Нормално е в този случай мода да попита "Нов изпарител / Стар изпарител?" обаче той не винаги го прави по някакви си негови правила които не знаем.

В случай на промяна на съпротивлението дори и малко температурния контрол излиза извън рамките на нормалното защото температурата сега съответства на друго съпротивление. С една дума - мода греши в измерването. Ето пример: Измерено съпротивление в началото преди ползването на мода - 0,627 Ома в последствие (в моя случай разглобяване на мода и сваляне на батерията дори) 0,58 Ома. Вижте какво става с "стабилния" температурен контрол в сравнение с снимките по горе на същия изпарител преди разглобяването.






Можем да припокрием текущата стойност на съпротивлението на изпарителя с тази която сме измерили в началото - 0,627 Ома






Ето ефекта от това действие - температурния контрол се връща в нормите.


The following user(s) said Thank You: Nik_D

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

Last edit: от Admin.

Профили за DNA200 8 години 3 месеца ago #455

  • Admin
  • Admin's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Админ
  • Админ
  • Мнения: 567
  • Thank you received: 87
Причината за незадействането на "Нов нагревател / Стар нагревател" се изясни - съвсем елементарно това е настройката на колко % разлика да реагира мода. По подразбиране тя е 25% - което за никела може и да върши работа, но при стоманата TCR-a е много малък тоест промяната на съпротивлението от температурата и логично мода не задава въпроса. Трябва да се намали тази стойност






Ето пример при увеличаване на мощността на 35W как се достига зададената температура и след това се понижава с контрола.


Please Вход or Регистрация to join the conversation.

Last edit: от Admin.

Профили за DNA200 8 години 3 месеца ago #456

  • Admin
  • Admin's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Админ
  • Админ
  • Мнения: 567
  • Thank you received: 87
Ето пример за сработила защита "Temperature Protection" при 30W и нагласена температура 190 гр.




Прикачени файлове:

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.273 seconds

Сервиз за изпаряващи устройства

Смоукинг Маниак предлага, гаранционнен и извън гаранционнен сервиз на модове и изпарители. За повече информация посетете раздела "Сервиз" или ползвайте формата за контакти за да уточним подробностите.

За нас

Сайта Смоукинг Маниак / Smoking Maniac съществува вече 10 години, през които успяхме да се докажем като надежден партньор и доставчик. Стремим се чрез

Прочети още ...

Правна информация

Настоящият документ съдържа Общите условия, съгласно които „Смоукинг Маниак” предоставя услуги на потребителите си посредством интернет 

Прочети още ...

Контакти

Електронен магазин "Смоукинг Маниак"
Всичко за изпаряването, консумативи и резервни части

Варна, България, Европа
Имейл: admin@smoking-maniac.com
Phone: 0888 707276

 

Language / Език

 

HHC/Delta-8

Лабораторно тествани и сертифицирани HHC (хексахидроканабинол) и Delta 8 продукти. Можете да избирате между сатива и индика, ако желаете има и комбинация – хибрид.

57.00 лв.

Вижте всички варианти Купи сега!

HHC присъства естествено в растението канабис, но в минимални концентрации. Производството му се извършва от големи компании, защото могат да го създадат в лаборатория, чрез хидрогениране. Химически HHC е различен от THC, тъй като няма двойни връзки в химичната си структура. В този смисъл HHC не е изомер на THC и не е забранен от закона.

koopor mini promo


TOP

 

Можете да намерите помощ в нашия канал в YouTube. Имаме огромен брой клипове за много изпарители и модове:

NewLogo2

 

Също можете да разгледате нашите видеоматериали за начинаещи от този списък:

NewLogo2

Помощ  

faq min

Имате въпроси? Не можете да се ориентирате в понятията? Изразите не ви говорят нищо? RBA, RDA, RTDA, Squonk, MТL, DL, BF,  Подготви ли сме някои често задавани въпроси, кратки описания кое какво е и как работи, къде може да има опасност при ползването - вижте техните отговори от линка по долу:

Faq

Въпроси?